Akce v roce 2023

Akce a výlety pořádané v roce 2023.

 

Měsíc LEDEN.

 

Vampošácké krasobruslení

8. 1. 2023

Sešli jsme se u obchodního centra Arkády Pankrác. Na místě si zapůjčili brusle a šli si užívat zimních radovánek.

Fotky z akce ZDE:

Videa z akce ZDE:

 

Rukodělky + deskohraní.

29. 1. 2023

Zapújčili jsme si klubovnu skupiny PS Beta v Záběhlických. Děti si vyrobili něco malého a zahráli si několik deskových her.

Fotky z akce ZDE:

 

Měsíc ÚNOR:

 

Ledová města - Praha

5. 2. 2023

Vypravili jsme se na již tradiční akci Ledová města. Navštívili jsme Galerii ocelových figurín a muzeum policie.

Fotky z akce ZDE:

 

Vampošácké krasobruslení.

26. 2. 2023

Pro velký zájem jsme zopakovali bruslení u obchodního centra Arkády Pankrác.

Fotky z akce ZDE:

 

Měsíc BŘEZEN.

 

Vampoš Lasergame.

12. 3. 2023

Opět na zájem dětí jsme zopakovali lasergame. Tentokrát si k tomu přidali stolní fotbálek.

Fotky z akce ZDE:

 

Vampoš bowling.

26. 3. 2023

Povedená akce na přání dětí. Hrálo se na jedné dráze se zvednutými mantinely.

Fotky z akce: ZDE

 

Měsíc DUBEN.

 

Velikonoce v Bukovině u Čisté.

6. 4. - 10. 4. 2023

Ve čtvrtek měli hru po stanovištích. V pátek si udělali výlet do Nové paky z návštěvou klenotnice, muzeum kočárků a bazénu. V sobotu si vyráběli velikonoční dekorace(košíčky, vajíčka) a odpoledne si udělali pěší výlet po okolí. V neděli vytvářeli velikonoční ozdoby, zdobili velikonoční vajíčka, pletli pomlázky a hráli deskové hry. V pondělí ráno se vypravili na koledu po vesnicí kde byli, již od starousedlíků očekáváni.

Fotky z akce ZDE:  ZDE:   ZDE:

 

Pálení čarodějnic na Hostivařské přehadě.

30. 4. 2023

Vypravili jsme se Hostivařskou přehradu, kde se konala tradiční akce pálení čarodějnic. Děti si mohli vyzkoušet a stanovištích různé dovednosti, např. házení záchranného kruhu u vodních záchranářů, petandue, balanc na prkně, střelbu s luku a mnoho dalšího. Večer to vyvrcholilo ohnivou show a zapálením hranice s čarodějnicí.

Fotky z akce: ZDE

 

Měsíc KVĚTEN.

 

Naučnou stezkou v Miličovském lese.

11. 5. 2023

Sešli jsme se v ulici Tererova a vydali se do Miličovského lesa. Prošli jsme naučnou stezkou a poznali vznik vodních ploch a Miličovského lesa. Poznali jaké rostliny a živočichové se tam nacházejí.

Fotky z akce ZDE:

 

Rukodělky a deskohraní.

21. 5. 2023

Pro velký zájem jsme si opět zapújčili klubovnu skupiny PS Beta v Záběhlických. Děti si vyrobili něco malého a zahráli si několik deskových her dozvěděli se o přípravách na lení tábor.

Fotky z akce ZDE:

 

Měsíc ČERVEN.

 

Dětský den v Bukovině u Čisté.

2. 6. - 4. 6. 2023

Již tradiční akce , která je vyhlášená po okolních obcích. Akce  se zúčastňujeme již několik let a pomáháme s organizací, Děti si mohou vyzkoušet svoje dovednosti a znalosti na různých stanovištích a jako každý rok jim místní hasiči vytvoří pěnovou koupel. Akce  je zakončena diskotékou a po setmění tradičním ohňostrojem.

Fotky z akce ZDE:

Video z akce: ZDE:

 

Den dobrovolnictí a volného času.

2. 6. 2023

Akce se konala v Heroldových sadech pod názvem Bambifest. Měli jsme stanoviště a pomáhali propagovat dobrovolnictví, práci s dětmi a volný čas. Akci pořádala Rada dětí a mládeže Praha.

Fotky z akce: ZDE

 

Sportovní odpoledne na Toulcově dvoře,

25. 6. 2023

Sportovní odpoledne se konalo v ekologickém středisku Toulcův dvůr. Děti si mohli vyzkoušet různé aktivity a sporty. Současně probíhá výstava kresleného ekologického humoru Ekofór.

Fotky z akce: ZDE

 

Měsíc ČERVENEC.

 

Pražské planetárium a procházka Stromovkou.

16. 7. 2023

Sraz na akci byl před výstavištěm. Při prohlídce planetária jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o vesmíru, např. kolik by člověk vážil na jiné planetě a mnoho dalšího.          Po prohlídce jsme se vydali na prohlídku Stromovky. Dozvěděli se o vzniku parku a přilehlých rybníčků. Procházku jsme ukončili u opravené Šlechtovy vily.

Fotky z akce ZDE:

 

 Vampošácký minigolf.

30. 7. 2023

Na poslední akci před táborem jsme se vypravili do Šeberova na minigolf. Chvíli po začátku našeho začalo pršet a minigolf byl uzavřen. Tím pádem jsme akci museli předčasně ukončit.

 

Měsíc SRPEN.

 

Letní tábor Komáří paseka.

12. 8. - 26. 8. 2023

Letos jsme jeli na TZ Komáří paseka u Mutyněvsi, Blažejov, okr. Jindřichův Hradec. Tábor byl zaměřený na celotáborovou hru pod názvem ,,Rýžování zlata". Děti se vrátili do doby divokého západu a rýžování zlata, jak v mokré variantě( v potoce), tak v suché( v lese). Děti měli mnoho dalších a her a soutěží. Podařilo se jim chytit medvěda co jim navštěvoval tábor, odhalili lupiče co se pokusil vykrást banku a mnoho dalšího.

Všechny fotky z akce ZDE:

 

Měsíc ZÁŘÍ.

 

Vampošácký minigolf.

10. 9. 2023

Kvůli předčasně ukončené akci v červenci jsme zopakovali hraní minigolfu. Akce se pořádala na stejném místě, pro tentokrát nám počasí vyšlo. Některé děti co nechtěli hrát minigolf, využili přilehlé hřiště s prolézačkami, trampolíny a další atrakce.

Fotky z akce ZDE:

 

Víkend na zámku Osečany

29. 9. -1. 10. 2023

S dětmi jsme vyrazili na soukromý zámek Osečany u Sedlčan. Při pátečním táboráku s kytarou , jsme si popovídali s majitelem zámku a dozvěděli se podrobnosti o zámku a okolí. Za menší zahradnickou pomoc jsme měli spaní na zámku a nedělní prohlídku zdarma. děti si nevšední zážitek moc pochvalovali a rádi by jeli znovu.

Fotky z akce: ZDE

Fotky z akce: ZDE

 

Měsíc ŘÍJEN.

 

Vršovický koláč.

14. 10. 2023

Dnes již tradiční akce se konala na Kubánském náměstí. Část skupiny pomáhalo s organizací pořadatelům PS Beta a PS Krakeni. Děti si procházeli různá stanoviště, na kterých zkoušeli své vědomosti a dovednosti. Letošní ročník byl v duchu vodáctví.

Fotky z akce: ZDE

Fotky z akce: ZDE

 

Podzimní prázdniny Mezno.

26. 10. - 29. 10. 2023

Hned po příjezdu, jen co jsme se ubytovali v původní škole, děti vyrazili na projížďku na koních. V úvodu návštěvy statku ve Vestci se seznámili s koňmi, naučili se je osedlat a po projížďce, odsedlat a vyhřebelcovat. Další den, kvůli nepříznivému počasí jsme zůstali na baráku. Děti si vytvářeli různé výtvory při rukodělných pracích. V odpoledních hodinách hráli více her určených na hraní v budově. V sobotu jsme vyrazili na výlet na zříceninu Borotín a večer se dětem pustila pohádka. V neděli po menším dopoledním úklidu jsme vyrazili na vlak.

Fotky z akce: ZDE, ZDE, ZDE, ZDE

 

Měsíc LISTOPAD.

 

Vampoš bowling.

12. 11. 2023

Na přání dětí jsme opět domluvili hraní bowlingu. Hrálo se na dvou drahách, na jedné pro menší děti byly zvednuté mantinely. Akce se líbila a děti mají zájem již o další hru.

Fotky z akce: ZDE

 

Vampoš Lasergame.

26. 11. 2023

Na zájem dětí jsme zopakovali lasergame. A také si k tomu přidali stolní fotbálek.

Fotky z akce: ZDE

 

Měsíc PROSINEC.

 

Mikulášská besídka Bukovina u Čisté.

8. 12. - 10. 12. 2023

V pátek 8. 12. jsme odjeli do Bukoviny u Čisté, do budovy bývalé školy. Po příjezdu se děti ubytovali a večer hráli deskové hry a malovali si různé obrázky. V sobotu dopoledne využili napadaného sněhu a vyrazili na blízký kopec sáňkovat a bobovat a užívat si zimních radovánek. Odpoledne se připravovali na večerní program v tamějším kulturním domě, kde bylo množství her a soutěží. Po kterých nás navštívili čerti, Mikuláš a anděl. A dětem rozdal mikulášskou nadílku. V neděli po obědě se odjíždělo k domovu.

Fotky z akce: ZDE

 

Večerní hra po Praze.

21. 12. 2023

Zúčastnili jsme se tradiční hry Večerní hra po Praze. Tentokrát byla zaměřena na pražské pasáže a jejich historii. Část skupiny si prošla trasu hry a část pomáhala s organizací a byla na stanovištích.

Fotky z akce: ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Řekněte o nás taky kamarádům!

 

 

Pionýr