Proč jet na tábor právě s námi

1. PŮL STOLETÍ TRADICE

160. pionýrská skupina Vampoš patří k nejstarším pionýrským skupinám nejen v Praze, ale i v celé České republice. V Praze fungujeme už od roku 1967 a od roku 1969 pořádáme nepřetržitě letní tábory. S organizací nám pomáhají nejen původní účastníci, ale i mnoho jejich vlastních dětí, které s námi vyrostly.

2. JSME NEZISKOVÁ ORGANIZACE

Svojí činnost neděláme s vidinou zisku. Vedoucí nemají za svou práci na táboře žádnou finanční odměnu. Děláme to prostě proto, že v práci s dětmi vidíme smysl a baví nás.

3. MÁME SILNÉ ZÁZEMÍ

Naše skupina je součástí jedné z největších dětských organizací v České republice - zapsaného spolku Pionýr.

4. MÁME KVALIFIKOVANÉ VEDOUCÍ

Všichni vedoucí absolvují školení v rámci Pionýra a mají složenou kvalifikaci pro výkon jejich funkce. Stejně tak musí mít zdravotní potvrzení o schopnosti pracovat s dětským kolektivem. Naši kuchaři a vedoucí, kteří se podílejí na přípravě stravy, mají zdravotní průkazy pracovníka v potravinářství.

Číst dál...

Naši vedoucí

 

Michal Matuška (Michi) je náčelníkem celé skupiny a také naším statutárním zástupcem (takže ho nezapomeňte slušně pozdravit a sem  tam oprášit). Pravidelně s námi jezdí na tábory od roku 1997, ale potkat jste ho tu mohli i dříve. Vzhledem ke své původní profesi kuchař-číšník jsme moc rádi, že ho můžeme mít také za šéfa táborové kuchyně.

 

Karolína Matušková nově hospodaří s našimi finančními prostředky a pomáhá při plánování chodu pionýrské skupiny. Nicméně je i náš oddílový vedoucí již pár let. Kája s námi jezdí už od ranného věku a tak měla možnost si vše zažít na vlastní kůži už jako malý táborník. 

 

 

Jan-Jakub Novák (Ryba) je oddílový vedoucí, který s námi jezdí už nějaký ten čas. Již jako malý kluk jezdil na pionýrský tábor pod znakem Vampoše.

 

 

 

Šárka Váchová je naše zdravotnice, která má taktéž kvalifikaci oddílového vedoucího. Ve volných chvílích pomáhá s vařením a se svou malou pomocnicí zastává funkci hlavního fotografa. Během roku se aktivně podílí na organizaci pionýrských akcí a chodu skupiny. Též jako dítě jezdila na pionýrské tábory, pouze ale pod jinou skupinou.

 

Číst dál...

Historie skupiny

Znak 160. PS VampošTento pionýrský oddíl (později i pionýrská skupina) patří k nejstarším nepřetržitě pracujícím oddílům v Praze. Jeho úplné začátky se datují rokem 1966 a  předchůdci dnešních členů oddílu (kteří už překročili padesátku) žili a mnozí dodnes žijí v Březové u Sokolova a ve Varnsdorfu. Vedoucími tohoto oddílu byli vojáci z vojenských posádek ve výše uvedených lokalitách. Od roku 1968 již byli členové oddílu pražáci a až o hodně později i děti z jiných českých měst (Plzeň, Klatovy, Sušice atd.). Pod názvem Vampoš začal oddíl pracovat od roku 1970. Název skupiny vznikl přesmyčkou názvu oddílu a jmen vedoucích (Pionýrský oddíl Vládi a Míry Švecových).

Číst dál...

Kde už jsme všude byli

Přehled našich táborůKde už jsme všude byli aneb přehled táborů kam až naše paměť sahá... Paměť je ale už za ta léta možná malinko děravá (však je těch táborů taky pěkná řádka) nebo tu mohl řádit tiskařský šotek, takže kdybyste objevili nějakou chybku, dejte nám o ní vědět.

Číst dál...

Vampoš v tisku

Přehled našich táborůČas od času se objeví zmínka o nás i v tištěných médiích. Najdete-li článek, který tu ještě chybí, dejte nám vědět na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., budeme rádi. :)

 

Číst dál...

Řekněte o nás taky kamarádům!

 

 

Pionýr