Výlet do Brna 2008

Výlet do Brna 2008Jak název sám vypovídá, byli jsme výletovat v Brně. Za sebe, a myslím, že i za ostatní, můžu říct – „Brno je krásná loď, za děvčaty z Brna choď...“ :-)

Mendlovo náměstí v BrněVšem se nám tu moc líbilo. Opravdu, kdo tam ještě nebyl, neví, o co přichází. Na fotografii je Mendlovo náměstí, kousek od něj jsme nocovali. Brno je vcelku velké město a jako takové na nás udělalo moc dobrý dojem (Až na malý karambol, který se stal Michymu. Porouchalo se mu totiž auto sotva jsme dorazili k Brněnskému výstavišti).

 

Předměstí BrnaKdyž přijíždíte k Brnu, máte zprvu dojem, že jste stále někde na venkově a o přítomnosti města svědčí pouze paneláková, mým očím nevzhledná, čtvrť. Avšak čím zajíždíte hlouběji do města, dojem venkova se stále ne a ne vytratit.Město je vystavěno kolem velkého kopce, všude je tu spousta pěstěné zeleně a řeknu vám, že ani v Praze tolik zeleně nenajdete. Brněnské tramvajeProstě přírody si tu lidé váží a přirozeně si ji tedy udržují co nejblíže svému domovu. Ovšem já s Dědouchem jsme, vzhledem k naší profesi, byli u vytržení ze zdejších tramvají. Oba jsme totiž řidiči, já tedy teprve krátký čas, ale Dědouch už nějakých 13 let. Chcete-li se podívat na tu nádheru, klikněte na fotografii.

 

 

Ubytování nám zajistil náš zdravotník a někdejší skupinový vedoucí Míra Švec u našich kolegů z brněnského Pionýra. Umožnili nám přenocovat přímo na ústředí severočeské krajské organizace. Je to skvělá základna na okraji centra, odkud jsme měli všechno takříkajíc po ruce. Byli jsme se podívat na výstavě modelů MHD a železniční dráhy a prakticky za rohem jsme narazili na malý park s houpačkami, kde se děti vyřádily. Na výstavě mohly ovládat některé prvky, např. lanovku, vrtulník, vláčky samotné atd. A pak tu také nechyběla závodní dráha s autíčky na dálkové ovládání, či klasická elektrická autodráha (u které se jen tak mimochodem dobře bavily nejen děti). Poté jsme zašli na pokec s mumiemi do zdejších katakomb kapucínského kláštera (řeknu vám, nechtěl bych se s nimi dostat do křížku).

 

MadagaskarDruhý den jsme obrazili Brněnskou přehradu, kde jsme doufali v lepší počasí, protože jsme si chtěli zajezdit na šlapadlech. Bohužel bylo poněkud pošmourno, takže šlapadla se nekonala.Odtud jsme si došlápli na místní farmu exotické fauny (ZOO), kterážto je vcelku pěknám jen jak bych tak řekl abych neurazil, poněkud roztáhlá po kopci. V zoo jsme užili také dost srandy. Místo abychom šli k zebrám a žirafám, šli jsme k Mártymu a Melmenovy (případní neznalí filmu Madagaskar mi jistě odpustí), načež jsme zírali jaký má Melmen při krmení dlouhý jazyk. Glorie s Alexem tu zrovna chyběli, tak jsme šli dál. Dorazili jsme až k dřevěné chýši amerických indiánů známých jako Chinook. Cestou jsme zašli na kafčo do tamější nově otevřené restaurace „U Tygra“,Restaurace U Tygraodkud je dokonce velkými okny výhled přímo do krásného tygřího výběhu. Bohužel tygři, kteří měli být přímo u našich oken, nejspíš zrovna marodili a tak jsme se museli spokojit jen s tygry na obrázcích. Poté jsme se stavili ještě v obchodě se suvenýry nakoupit nějaké ty nezbytnosti pro rodinu a kamarády a vyrazili jsme bydlet.

 

Hrad PernštejnV neděli jsme už jeli domů. Nikomu se ale nechtělo a tak jsme si slíbili, že se tam pojedeme podívat znovu, protože tři dny na prohlídku celého města jsou opravdu málo. Cestou domů jsme se ještě zastavili na hradě Pernštejn, kde jsme narazily na skupinku svatebně ověnčených Velorexů jedoucích z nedaleko konaného srazu. Z prohlídky hradu bohužel nic nebylo, protože pro děti byla prohlídka značně omezená a nakonec jsme usoudili, že i ta základní, dětem povolená by nejspíš byla moc dlouhá (hodinu a půl) a tak jsme se podívali jen po nejbližším okolí a opět utratili nějaké ty chechtáky za suvenýry a jeli domů ještě o něco lehčí. Cestou jsme se stavili v podhradí v moc pěkné restauraci na obědě, který vypadal jako opravdové sýrové hody. Kdybyste tam někdy vyrazili, snadno ji poznáte.Je první na ráně když od hradu sjedete dolů a uvnitř mají po stěnách rozvěšeny skvělé, věrně malované obrázky známých osobností jako Alan Alda, Olda Kaiser nebo Josef Vinklář. Co víc ještě psát? Výlet byl fakt super, rádi si ho všichni zopakujeme a doufáme, že příště s námi pojedete i vy.

Řekněte o nás taky kamarádům!

 

 

Pionýr

NNO

To je kůň (video)

Maskování při hře ,,Pašeráci" (video)

Táborové koupání (video)