LPT Vlastějovice 2008

Vlastějovice 2008Návrat do Vlastějovic v roce 2008 provázela stará klasika, hra Člověče, nezlob se. Původně byla vymyšlena trošku jinak, než probíhala, ale člověk holt míní a tábor mění. :-) Pod každým políčkem hracího plánu, na který se někdo postaví, měl být schován úkol nebo hra. Když jsme ale viděli, jak se tím děcka baví, tak jsme je nechali hrát, až dokud některý z oddílů nedošel s jedním hráčem do domečku. Hry a úkoly se pak určovali losem. A aby toho nebylo málo, vydala Bank of Vamposh vlastní měnu, takzvané Šustráky, které měli pak vedoucí a instruktoři za úkol rozmnožovat sázkami na svoje svěřence.


Před zahájením hry jsme děti rozdělili do 3 oddílů, které si pak vymyslely i vlastní jména - Tu6ka v čele s Tenneseem, Dobrovolní hasiči a Plamínek v čele s Markem, Hnutí za podporu bobrů v čele s Bárou a na konec nepřijde japonec, ale ti nejmenší - Člobrdíci v čele s Renčou. Pak si každý Zahájení hryoddíl vylosoval barvu a podle té si z bílých triček batikováním vyrobily týmové dresy a 2 vlajky z bílé látky. Vlajky si pak zapíchly do země, vytvořily tak vnější a vnitřní domeček a již mohla začít hra. Hrálo se na velké hrací ploše vytvořené ze žluté pásky a kamenů s velkou kostkou kterou jsme vytvořily na přípravce z lepenkové krabice, krepového papíru a lepící pásky. Jako první umístili Bobři svého hráče Mildu do domečku a tím tak zahájili kolotoč her. Některé z nich si můžete prohlédnout níže.


KáčaKáča: Hra je na čas. V zemi je zatlučený kolík na něm je položený hrnec. Petra se drží hrnce a jako káča se okolo něj 10x musí otočit s hlavou položenou na hrnci. Pak se pustí a běží jak nejrychleji může ke svému oddílu. Nebo spíš snaží se držet přibližně ten směr. :-) Tam se dotkne spoluhráče a poté maká zas další z týmu.


Na radarNa radar: Vedoucí oddílu, v tomhle případě Marek, představuje radar sedící na jednom místě a naviguje slepou instruktorku Lucku tak, aby co nejrychleji pochytala děti ze soupeřícího oddílu. Byla to docela psina, ale zrovna těmto dvěma se to moc nepovedlo. Ono se to vlastně moc nepovedlo nikomu kromě Tu6ky. Tennesee tu skvěle navigoval Davida a byli tak rychlí, že nikdo ani nestihl vytáhnout foťák.


Sportovní olympiádaSportovní olympiáda: Tak tady bojovali táborníci každý sám za sebe. Byla to čistě individuální práce a tak se mohl každý projevit. Jen se podívejte na Dádu Žiláka jak mu to jde. Hází s tím talířem jako samotný bůh. Tomu se říká umění a ten vybroušený styl. To se jen tak nevidí. :-)

 


BallwamposhBallwamposh: Jak je vidět, dost to připomíná jistý největší vodvaz kouzelnického světa - Famfrpál. Je to pozůstatek z tábora v Malenicích, kde jsme si na tento svět hráli. Hra se moc líbila a tak jsme se rozhodli ji znovu použít. Pravidla se samozřejmě dost liší a ještě pořád nejsou úplně vychytaný, ale myslím si, že docela baví.


Klony útočí!Klony útočí: To nebyla hra. Ale takhle to tričko, které si kdysi přivezl Míra z východního Německa, slušelo Markovi. Podívejte se, jak to slušelo ostatním.

 

 

Závěr táboraCelotáborovou hru vyhrál Tenneseeho oddíl Tu6ka. Druzí a zároveň vítězi Sázkaře roku byli Hasiči v čele s Markem. A třetí ale se ctí skončilo Hnutí za podporu bobrů v čele s Bárou. Následující rok jsme se do Vlastějovic vrátili ještě jednou. Na zbytek fotografií se tradičně můžete podívat na našem Rajčeti.

Řekněte o nás taky kamarádům!

 

 

Pionýr

NNO

To je kůň (video)

Maskování při hře ,,Pašeráci" (video)

Táborové koupání (video)